Artykuły filtrowane wg daty: lipiec 2017

Wypadek w Futorach

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Futorach na drodze wojewódzkiej nr 865. Kierowca osobowego volkswagena stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i dachował. Pasażer z obrażeniami został przewieziony do lubaczowskiego szpitala.

Czytaj dalej...

Zderzenie opla z bmw

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj przed miejscowością Ułazów. Kierowca opla na mokrej nawierzchni drogi stracił panowanie nad pojazdem, zderzył się bmw i wjechał do rowu. Czworo pasażerów z opla i kierująca bmw trafili do szpitala.

Czytaj dalej...

12-letni spór o drogę. Nie dojedzie straż ani karetka

Stanisław Nieckarz i jego rodzina od 12 lat toczą sądową batalię z sąsiadami o dojazd do swojego domu. Po tym, jak mieszkająca obok Genowefa K. postawiła ogrodzenie, droga do gospodarstwa pana Stanisława zwęziła się na tyle, że nie przejedzie nią np. karetka pogotowia. Konflikt próbuje rozwiązać nie tylko sąd, ale i urzędnicy gminni oraz powiatowi.

Czytaj dalej...

Z wizytą w partnerskiej gminie na Słowacji

W dniach 23 – 25 czerwca 2017 w Vinne na Słowacji gościł Zespół Pieśni i Tańca Kresy. Wraz z zespołem do partnerskiej gminy udały się władze samorządowe gminy Lubaczów na czele z Wójtem Wiesławem Kaplem, Zastępcą Wójta Krzysztofem Koziołem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Cozacem.

Czytaj dalej...

Nawałnica zbiera żniwo w lubaczowskich lasach

W zeszły czwartek (29.06.) na terenie Nadleśnictwa Lubaczów, gwałtowna nawałnica zniszczyła prawie 4 tys. m³ drewna.

Nawałnica, która w ostatni czwartek przetoczyła się przez teren powiatu lubaczowskiego spowodowała poważne szkody w lasach Nadleśnictwa Lubaczów. Tutejsi  leśnicy oszacowali wstępne straty na 4 tys. m³ drewna. Wiatr łamał i przewracał nie tylko pojedyncze drzewa, ale także całe grupy drzew.

Czytaj dalej...

Nietrzeźwy sprawca kolizji

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w Lubaczowie na ul. Sobieskiego. Kierowca nissana zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z jadącym prawidłowo renaultem. Sprawca kolizji miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS