Policjanci zatrzymali złodzieja biżuterii

Policjanci zatrzymali złodzieja biżuterii

Policjanci z Lubaczowa zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który ukradł srebrną biżuterię o wartości blisko 2,5 tysiąca złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Lubaczowska prokuratura zastosowała wobec niego policyjny dozór.

We wtorek policjanci przyjęli zawiadomienie od właściciela jednego ze sklepów jubilerskich w Lubaczowie o kradzieży srebrnej biżuterii wartości 2 tysięcy złotych. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu. Jak twierdził, złodziej dwukrotnie skradł z jego sklepu biżuterię.

 

Za każdym razem w sklepie była inna ekspedientka, którą prosił o pokazanie mu palety ze srebrną biżuterią. Po chwili, wykorzystując jej nieuwagę, zabierał z niej kilka łańcuszków i bransoletek. Okazało się, że właściciel wyposażył swój sklep w monitoring, który zarejestrował całe zdarzenie. 

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że 26-latek ukradł jeszcze biżuterię w innym sklepie jubilerskim w Lubaczowie. Tutaj wartość skradzionych przedmiotów wyniosła 480 zł.

Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali część skradzionej biżuterii. 26-letni mieszkaniec gminy Stary Dzików usłyszał trzy zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży i złożył wyjaśnienia. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.  

Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie zastosowała wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę