Policjanci z wizytą w przedszkolach

fot. KPP Lubaczów fot. KPP Lubaczów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie aktywnie uczestniczą w edukacji najmłodszych, spotykając się z nimi w przedszkolach oraz żłobkach. Kilka dni temu funkcjonariusze odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 1 w Lubaczowie, a dzisiaj przedszkolaków i wychowanków żłobka w Dąbkowie.

Podczas tych wizyt przewodnik psa służbowego st. sierż. Leszek Wróbel zaprezentował dzieciom pokaz tresury psa. W sposób przystępny dla najmłodszych, opowiedział i pokazał, jak należy się zachowywać w przypadku ataku psa. Policyjny pies Rudolf cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i wzbudził mnóstwo emocji.

Spotkania były okazją do zapoznania dzieci z codziennymi obowiązkami policjantów, pokazania sprzętu, jaki na co dzień wykorzystują funkcjonariusze oraz przypomnienia i utrwalenia podstawowych zachowań związanych z bezpieczeństwem.
 
Przedszkolaki i wychowankowie żłobka w Dąbkowie mieli również okazję zobaczyć, jak  wygląda wyposażenie samochodu służbowego. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość siedzenia za kierownicą policyjnego radiowozu.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę