Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu

fot. KPP Lubaczów fot. KPP Lubaczów

Policjanci zabezpieczali w Łówczy minę przeciwpiechotną. Niewybuch pochodzi prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Dzisiaj saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie zabrali odnaleziony niewybuch.

Wczoraj około godz. 13, dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Mieszkaniec miejscowości Łówcza podczas wykonywania prac ziemnych na terenie swojej posesji, odnalazł metalowy przedmiot, który swoim wyglądem przypominał minę.

 

Na miejsce udał się policyjny pirotechnik, który przeprowadził rozpoznanie. Jak się okazało, odnaleziony niewybuch to mina przeciwpiechotna pochodząca prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Na miejsce skierowano patrol zabezpieczający i powiadomiono saperów. Dzisiaj przedpołudniem saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie zabrali niewybuch, który zostanie zneutralizowany.

Policja apeluje: w przypadku odnalezienia niewybuchu, w żadnym wypadku nie wolno go dotykać ani przenosić. Należy  powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Ważne jest, aby na ten temat porozmawiać z naszymi dziećmi i uświadomić im zagrożenia jakie się wiążą ze znalezieniem niewybuchu.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

 

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę