Dwóch kierowców po użyciu alkoholu podczas działań "Trzeźwy Poranek"

fot. arch. KPP Lubaczów fot. arch. KPP Lubaczów

Dziś od rana lubaczowscy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy Poranek". Sprawdzono trzeźwość 507 kierowców. Funkcjonariusze ujawnili dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo, że wcześniej pili alkohol.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie prowadzili akcję "Trzeźwy Poranek". Łącznie 18 funkcjonariuszy przeprowadziło badanie stanu trzeźwości 507 kierowców. Jak się okazało dwóch z nich wsiadło za kierownicę samochodu mimo, że wcześniej spożywało alkohol.

Tuż przed godzina 6 policjanci z Komisariatu Policji w Oleszycach zatrzymali do kontroli kierowcę renaulta. Badanie stanu trzeźwości u 40-letniego mieszkańca gminy Stary Dzików wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

O godz. 6 w Lubaczowie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego lubaczowskiej komendy sprawdzili stan trzeźwości kierowcy nissana. 36-letni mieszkaniec Lubaczowa miał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie.

W obydwu przypadkach kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy. Teraz mężczyźni za swoje wykroczenia odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją skazania może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.
 
Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

 

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę