Potrącenie pieszego w Horyńcu-Zdroju

Miejsce zdarzenia Miejsce zdarzenia

Policjanci z Horyńca-Zdroju wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego, do którego doszło w piątek po południu na oznakowanym przejściu dla pieszych. 16-letni mieszkaniec Horyńca-Zdroju z obrażeniami trafił do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce przed godz. 15, na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Mickiewicza w Horyńcu-Zdroju. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że od strony Lubaczowa  w kierunku centrum Horyńca-Zdroju jechała honda civic, którą kierowała 19-letnia mieszkanka Radruża. Z jej relacji wynika, że gdy dojeżdżała do przejścia dla pieszych nagle na to przejście wszedł młody mężczyzna, który nawet nie spojrzał czy nic nie nadjeżdża. Pomimo tego, ze gwałtownie zahamowała nie udało jej się uniknąć potrącenia 16-latka.

W wyniku tego zdarzenia młody mieszkaniec Horyńca-Zdroju z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Policjanci ustalili, że zarówno pieszy, jak i kierująca hondą, byli trzeźwi.

Policja apeluje do kierowców o ściągnięciu nogi z gazu oraz zachowanie szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych. Także piesi przechodząc przez jezdnie, nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, powinni zachować szczeólną ostrożność.Szybko zapadający zmrok oraz złe waruknki atmosferyczne mogą spowodwać, że zbyt późno pieszy zostanie zauważony przez kierowcę samochodu.

mtp
źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę