Pijany i bez uprawnień uciekał przed policjantami

fot. KPP Lubaczów fot. KPP Lubaczów

Lubaczowscy policjanci prowadzili pościg za osobowym audi, którego kierowca zignorował wydawane mu polecenia do zatrzymania. Brawurowa jazda zakończyła się w rowie. 19-letni kierowca miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

W niedzielę po godz. 20, dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Oleszycach kierowca osobowego audi może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Skierowani na miejsce policjanci zauważyli ten samochód na drodze prowadzącej w kierunku miejscowości Zalesie. Podjęli próbę zatrzymania audi. Jednak pomimo wyraźnych znaków i sygnałów wydawanych przez funkcjonariuszy kierowca audi, nie zważając na złe warunki pogodowe, gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki.

Niebezpieczne zachowanie kierowcy spowodowało utratę kontroli nad pojazdem. Audi zjechało z drogi do rowu. Kierowca wraz z pasażerem w pośpiechu wysiedli z samochodu i chcieli dalej uciekać, jednak policjanci szybko ich zatrzymali.
 
Po badaniu na policyjnym alkomacie okazało się, że 19-letni mieszkaniec gminy Oleszyce miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu, ponadto przyznał się policjantom, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a uciekając przed nimi chciał uniknąć odpowiedzialności.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i prowadzenie pojazdu pomimo braku uprawnień do kierowania.

mtp
źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę