Szczęśliwy finał poszukiwań 81-latka

fot. arch. KPP Lubaczów fot. arch. KPP Lubaczów

Lubaczowscy policjanci prowadzili poszukiwania 81-letnim mężczyzny, który w piątek przed południem wyszedł z domu, nie mówiąc nikomu dokąd idzie. W prowadzonych całą noc oraz wigilijne przedpołudnie poszukiwaniach brało udział kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez strażaków z PSP i OSP, Strażników Granicznych, pracowników Straży Leśnej, mieszkańców oraz ratowników STORAT-u. W sobotę około południa policjanci wraz ze strażakami odnaleźli zaginionego.

W piątek około godziny 17, dyżurny lubaczowskiej komendy odebrał zgłoszenie od córki 81-letniego mieszkańca Łukawca o jego zaginięciu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że ojciec około godz. 11:30 wyszedł z domu do piwnicy i od tamtej pory nikt go nie widział. Kobieta przekazała policjantom, że rodzina zaniepokojona nieobecnością mężczyzny, na własną rękę próbowała go odnaleźć, jednak nie przyniosło to rezultatu. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna cierpi na zaniki pamięci.

Policjanci ustalili rysopis zaginionego i zaczęli szukać mężczyzny. Funkcjonariusze sprawdzili teren przyległy do miejsca zamieszkania zaginionego, skontrolowane zostały kompleksy leśne przyległe do miejscowości Łukawiec i Wielkie Oczy. Sprawdzane były tereny pól, a także pobliskie miejscowości.

Kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez strażaków z PSP i OSP, Strażników Granicznych ze śmigłowcem, pracowników Straży Leśnej i mieszkańców poszukiwało zaginionego. W sobotę około południa jeden z policjantów zauważył na śniegu ślady obuwia, a następnie idąc tym tropem wraz ze strażakami zauważyli, siedzącego na  powalonym drzewie zaginionego 81-latka. Mężczyznę radiowozem przewieziono do miejscowości Łukawiec i przekazano pod opiekę załodze karetki pogotowia.

Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie dziękuje wszystkim, którzy pomagali w poszukiwaniu mężczyzny.

mtp
źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę