Gaz pieprzowy rozpylony przez ucznia w szkole

fot. KPP Lubaczów fot. KPP Lubaczów Słuzby ratunkowe na miejscu zdarzenia

Wczoraj na terenie Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, jeden z uczniów rozpylił gaz pieprzowy. Na szczęście żadne z dzieci nie doznało obrażeń. Niezbędna była jednak interwencja policji, pogotowia i straży pożarnej oraz dokładne przewietrzenie pomieszczeń szkolnych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14, w Zespole Szkół w Starym Dzikowie. Jeden z uczniów przyniósł do szkoły gaz pieprzowy, który jak twierdził służy mu do odstraszania atakujących go psów. Po lekcjach w jednej z szatni pokazał ten gaz swojemu koledze, który go rozpylił, a następnie obaj poszli do domu.

Gdy nauczyciele dowiedzieli się o zaistniałej sytuacji, natychmiast wyprowadzili uczniów z szatni i zawiadomili Policję. Do szkoły wezwano również  załogę karetki pogotowia i straż pożarną. Strażacy skontrolowali oraz przewietrzyli pomieszczenia szkolne.

Policjanci porozmawiali z 14-latkami w obecności ich rodziców. W najbliższych dniach sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym toku postępowania.

mtp
źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę