Groźbami i przemocą chciał odzyskać dług

fot. KPP Lubaczów fot. KPP Lubaczów

Dług stał się powodem napadu trzech mężczyzn na 50-latka. Jeden z napastników pożyczył zaatakowanemu pieniądze, a ten mu ich nie oddał. Dlatego grożąc i używając siły wraz z kolegami chciał wymusić zwrot długu. Policjanci ustalili i zatrzymali trzech sprawców, którym przedstawili zarzuty.

W sobotę po południu 50-latek poszedł do jednego z ogródków piwnych. Było tam trzech mężczyzn, z którymi prowadził rozmowę. Nagle jeden z nich przypomniał sobie, że 50-latek nie oddał mu pieniędzy, które od niego pożyczył. Doszło do wymiany zdań, następnie wszyscy trzej zaatakowali poszkodowanego. Grożąc mu i używając siły chcieli zmusić go do oddania długu.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policjantów, którzy wszczęli czynności i jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzech sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Lubaczowa w wieku 35, 38 i 55 lat.

Sprawcy usłyszeli zarzuty zmuszania osoby przemocą i groźbą do zwrotu wierzytelności. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

mtp
źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę