Potrącona 10-latka w Zalesiu

Miejsce zdarzenia Miejsce zdarzenia

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Zalesiu. 10-letnia dziewczynka po wyjściu z autobusu weszła wprost pod nadjeżdżający samochód. Dziewczynka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz. 8, w rejonie szkoły w Zalesiu. Jak wstępnie ustalili policjanci, 10-letnia dziewczynka wysiadła z autobusu, którym przyjechała do szkoły i nagle wybiegła na jezdnię wprost przed nadjeżdżającego opla.

Kierująca pojazdem nie mając szans na zahamowanie i potrąciła 10-letnią dziewczynkę. Na szczęście z niegroźnymi dla życia obrażeniami, trafiła do szpitala.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków. Kierującą oplem, była trzeźwa. Zebrany materiał dowodowy zostanie wykorzystany do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia jego przyczyny.

Policjanci apelują do kierowców o rozsadek i rozwagę na drodze, szczególnie w rejonie placówek oświatowych, a do rodziców oraz opiekunów o przypominanie dzieciom, jak powinny bezpiecznie się zachowywać, podczas przechodzenia przez jezdnię.

mtp
źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę