Eliminacje Powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

fot. KPP Lubaczów fot. KPP Lubaczów

W ubiegły piątek na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Wielkich Oczach odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach uczestniczyło 6 szkół podstawowych i 8 gimnazjalnych. Zwycięzcy będą reprezentować powiat lubaczowski na szczeblu wojewódzkim.

Tegoroczne eliminacje powiatowe odbyły się w Zespole Szkół Publicznych w Wielkich Oczach. Organizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Wójt Gminy Wielkie Oczy oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Celem turnieju jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez propagowanie wiedzy o ruchu drogowym oraz zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

W zawodach uczestniczyło łącznie 14 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu lubaczowskiego. Każda drużyna wzięła udział w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był test wiedzy o ruchu drogowym. Druga konkurencja polegała na pokonaniu rowerem specjalnie przygotowanego toru przeszkód. W ostatniej konkurencji uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. We wszystkich wymienionych konkurencjach przyznawane były punkty indywidualne i drużynowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, zgodnym z regulaminem, czuwała komisja złożona z funkcjonariuszy KPP w Lubaczowie w składzie st. asp. Mateusz Goraj, sierż. sztab. Piotr Łuczyszyn, sierż. sztab. Paweł Kłos, której przewodniczył sędzia główny podkom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie.

Po zaciętej walce i podliczeniu zdobytych punktów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Szkoły podstawowe:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lubaczowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Cieszanowie

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Wielkich Oczach
II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Horyńcu Zdroju
III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Cieszanowie

Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które ufundowali Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu lubaczowskiego, LOK oddział w Lubaczowie, WORD w Przemyślu oraz Nadleśnictwa w Lubaczowie, Oleszycach i Narolu.

Wszystkim zaangażowanym w organizację turnieju składamy serdeczne podziękowania, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

mm
źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę