Odpowiedzą za kradzież drewna z lasu

fot. KPP Lubaczów fot. KPP Lubaczów

Lubaczowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży drewna z lasu należącego do gminy Horyniec-Zdrój. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Horyńca-Zdroju. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddali się karze.

W poniedziałek około godz. 14,  Wójt Gminy Horyniec-Zdrój zawiadomił lubaczowskich policjantów o kradzieży drewna z lasu gminnego w Podemszczyźnie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jeden z jego pracowników w sobotę zauważył, jak kilku mężczyzn ładuje na wóz drewno w lesie. Poinformowany o tym fakcie wójt, polecił sprawdzenie tego faktu. Jak się okazało w lesie zostało wycięte 11 sztuk drzew. Ponieważ wójt nie zlecał żadnych prac związanych z wycinką drzew na tej działce leśnej, postanowił zawiadomić policję.    

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży może być mieszkaniec Horyńca-Zdroju. Gdy funkcjonariusze przyjechali do domu 28-letniego mężczyzny, przyznał się, że w sobotę wyciął i wywiózł drewno z lasu gminnego w Podemszczyźnie. Jak dodał zrobił to wraz ze swoim teściem, u którego teraz znajduję się skradzione drewno. Policjanci zatrzymali 28-latka i wraz z nim pojechali do jego teścia. 53-lateni mieszkaniec Horyńca-Zdroju, u którego policjanci znaleźli skradzione drewno, również przyznał się do kradzieży i został zatrzymany. 

Policjanci ustalili, że wartość skradzionego drewna przekracza kwotę 5 tys. zł. Sprawcy usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. W sowich wyjaśnieniach szczegółowo opisali okoliczności całego zdarzenia. Przyznali się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddali się karze.

mtp
źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Więcej w tej kategorii: « Wypadek w Futorach

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę