Artykuły filtrowane wg daty: maj 2016

Dachowanie samochodu

Policjanci z lubaczowskiej komendy pracowali przy kolizji, do jakiej doszło wczoraj pomiędzy miejscowościami Świdnica i Nowe Brusno. Kierująca citroenem straciła panowanie nad samochodem i dachując, wjechała do rowu.

Czytaj dalej...

II Roztoczański Rajd Rowerowy szlakiem Green –Velo po „Roztoczu lubaczowskim”

Rajd rowerowy odbędzie się 28 maja 2016 r. Rejestracja nastąpi od godz. 8:00 do godz. 9:30 w „Biurze rajdu” - namiot przy Starostwie Powiatowym w Lubaczowie. Po oficjalnym powitaniu przybyłych uczestników oraz zaproszonych gości ok godz. 9:40 przewidziana jest pierwsza z atrakcji - loteria fantowa /gadżety Green –Velo: koszulki rowerowe, kurtki przeciwdeszczowe i wiele innych/

Czytaj dalej...

Pasażer ranny podzczas dachowania

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Cieszanów - Kowalówka. Kierująca osobowym renault straciła panowanie nad pojazdem, po czym wjechała do rowu i dachowała. Pasażer siedzący w przedniej części pojazdu z obrażeniami został przewieziony do szpitala. 51-letnia kierująca była trzeźwa.

Czytaj dalej...

Ukradł zdrapki został zatrzymany

Policjanci z Lubaczowa zatrzymali 30-letniego mieszkańca Chełma, który ukradł z kolektury totalizatora sportowego zdrapki o wartości ponad 500 złotych. Krótko po kradzieży, część zdrapek zaniósł do innej kolektury, aby odebrać wygraną. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.

Czytaj dalej...

Chciała sprzedać psa, którym miała się zaopiekować

Policjanci z Lubaczowa przy współpracy z policjantami z Krosna odzyskali psa rasy Cane Corso o watości 3 tys. złotych. Kobieta, która miała się nim zopiekować pod  nieobecność właściciela wystawiła go na sprzedaż. Dzięki podjętym przez funkcjonariuszy działaniom, nie doszło do transakcji, a właściciel odzyskał swojego pupila.

Czytaj dalej...

Noc Muzeów 2016 w lubaczowskim muzeum

Zapraszamy do Muzeum Kresów w Lubaczowie 15 maja 2016 r., gdzie w ramach Europejskiej Nocy Muzeów zostaną uroczyście otwarte trzy wystawy prezentujące dokonania artystyczne począwszy od sztuki współczesnej przez fotografię po klasyczne malarstwo pejzażowe.

Czytaj dalej...

Majowa Giełda Ogrodnicza

Gdy wiosenne słońce coraz mocniej przygrzewa, ogrody zaczynają tętnić życiem. Pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty, z każdym dniem przybywa ich coraz więcej. Nie bez powodu wiosna uważana jest za najpiękniejszą porę roku. Urząd Miejski w Lubaczowie zaprasza do udziału w Majowej Giełdzie Ogrodniczej.

Czytaj dalej...

Spotkanie autorskie z dr. Zygmuntem Kubrakiem

„Dzieje Lubaczowa. Lubaczów od czasów najdawniejszych do lipca 1944 roku” – to pierwszy tom monografii autorstwa dr. Zygmunta Kubraka, historyka, nauczyciela, muzealnika, Miłośnika Ziemi Lubaczowskiej, autora licznych opracowań naukowych poświęconych historii naszego regionu. Książka została wydana przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu w Rzeszowie w nakładzie 1000 egzemplarzy. Jej wydanie zostało sfinansowane przez Urząd Miejski w Lubaczowie. 28 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie promujące publikację.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS