Noc Muzeów 2016 w lubaczowskim muzeum

Noc Muzeów 2016 w lubaczowskim muzeum

Zapraszamy do Muzeum Kresów w Lubaczowie 15 maja 2016 r., gdzie w ramach Europejskiej Nocy Muzeów zostaną uroczyście otwarte trzy wystawy prezentujące dokonania artystyczne począwszy od sztuki współczesnej przez fotografię po klasyczne malarstwo pejzażowe.

O godzinie 11.00 w Galerii Oficyna odbędzie się wernisaż dwóch wystaw artystów greckich. Pierwsza „Eleusis… Cztery wspomnienia i sen”  to prezentacja fotografii Vangelisa Gkinisa. Autor poprzez pryzmat zabytków i architektury współczesnej, w tym przemysłowej, przedstawia oblicze swojego rodzinnego miasta Elefsiny (Eleusis). Symbolicznym przedstawieniem relacji pomiędzy pamięcią, teraźniejszością i przyszłością jest kompozycja zatytułowana „Mythos”.
Druga wystawa „Sztuka i Archiwum” to zbiór ponad dwudziestu prac współczesnych artystów greckich inspirowanych archiwaliami oraz ideą przechowywania wspomnień, utrwalania pamięci. Obydwie wystawy przygotowane przy wsparciu Ambasady Polskiej w Atenach oraz władz miasta Elefsina. Kuratorem wystaw artystów greckich jest Pani Louisa Karapidaki.
O godzinie 12.00 zapraszamy do gmachu głównego muzeum, gdzie zostanie otwarta wystawa dzieł Sotera Jaxy-Małachowskiego, zatytułowana „Soter Jaxa-Małachowski. Marynista z Kresów”, urodzonego pod Odessą, mieszkającego przez większość życia w Krakowie, wielbiciela tematów morskich. W swoich pracach przedstawiał widoki znad Morza Czarnego i Bałtyckiego oraz wiele pejzaży z włoskiego wybrzeża, a także widoki Krakowa, czy przedstawienia z życia wiejskich dworków.
Wystawa przygotowana jest ze zbiorów Pana Grzegorza Kudelskiego. Kuratorem wystawy jest Pani Katarzyna Łomnicka.
Do każdej z wystaw został przygotowany katalog.

informacja nadesłana

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę