Rewitalizacja parku podworskiego w Lubaczowie

Rewitalizacja parku podworskiego w Lubaczowie

W dniu 3 listopada 2016 roku rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji parku podworskiego w Lubaczowie będącego w zarządzie Muzeum Kresów w Lubaczowie. W bieżącym roku fundusze na ten cel pozyskano z projektu pn. „Inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju Polski Wschodniej” realizowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

 

Organizatorem projektu jest Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze i na cel rewitalizacji lubaczowskiego parku przeznaczyła łącznie kwotę 19 500 zł.

 

Lubaczowski projekt jest jednym z  dwunastu, który uzyskał akceptację instytucji wdrażającej jaką jest NFOŚiGW. Zakres tematyczny projektów był bardzo szeroki i miał za zadanie  zwiększenie świadomości ekologicznej oraz poprawę stanu środowiska naturalnego przy zaangażowaniu społeczności lokalnych.

 

W ramach projektu realizowane będą nasadzenia drzew występujących w przeszłości na tym terenie takich jak: lipy, klony, kasztanowce, jesiony, a także platany czy czarne olchy, które w ostatnim czasie zostały utracone wyniku zalania przez wodę w trakcie powodzi.

 

Drzewom towarzyszyć będzie niska roślinność , która zdobiła dworskie i nie tylko ogrody w czasie historycznym. Park otrzyma kłokoczki, bzy, kaliny, derenie, głogi jak również historyczne róże,  azalie i wonne jaśminowce.

W trakcie prowadzonych nasadzeń planowy jest udział dzieci i młodzieży z lubaczowskich szkół, co pozwoli uwrażliwić młode pokolenie na zagadnienia dotyczące zachowania dziedzictwa naturalnego oraz mamy nadzieję zachęci do poszanowania piękna otaczającej nas przyrody.

źródło: www.lubaczow.powiat.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę