Nabór wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu

Nabór wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie ogłosił konkursowy tryb naboru wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć zgodnych z gminnymi programami usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie województwa podkarpackiego.
Gmina Miejska Lubaczów planuje wystąpić o dofinansowanie zadania z zakresu usuwania azbestu w imieniu zainteresowanych mieszkańców i przedsiębiorców, którzy posiadają wyroby zawierające azbest i są ujęci w inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie miasta Lubaczów.

Kwota dofinansowania zadania może stanowić do 85% całości kosztów ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Gmina Miejska Lubaczów zobowiązuje się do pokrycia min. 15% kosztów całości zadania wynikającego z umowy.

Kosztami kwalifikowanymi zadania są koszty demontażu, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. Wydatki związane z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych leżą po stronie posiadacza nieruchomości.
 
Planowany termin realizacji zadania lipiec - wrzesień 2017 r.

W związku z powyższym ogłaszam nabór wniosków o udzielenie dotacji na zadanie polegające na unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Lubaczowa. Wnioski należy składać w terminie do dnia 10 marca 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie, na formularzu, który można pobrać w urzędzie (Biuro Obsługi Mieszkańca pok. 16, parter) lub ze strony internetowej www.lubaczow.pl. Wnioski złożone po upływie ww. terminu nie będą rozpatrywane i będą zwracane wnioskodawcom. Wnioskodawca ubiegający się o dotację składa wniosek o udzielenie dotacji wraz z wymaganymi załącznikami. Złożone wnioski będą weryfikowane. O kolejności wyboru wniosku do dofinansowania decydować będzie stopień oceny i pilności wymiany pokryć dachowych a także data wpływu do Urzędu Miejskiego w Lubaczowie kompletnego wniosku.

Program realizowany będzie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Gminy Miejskiej Lubaczów przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. W przypadku, gdy wniosek Gminy nie zostanie zakwalifikowany do dofinansowania, zadanie nie będzie realizowane.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie:

  • Biuro Obsługi Mieszkańca pok. 16, tel. 16 632 11 91
  • Referat Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska pok. C5 tel. 16 632 80 10 w. 29 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PONIŻEJ DO POBRANIA WNIOSEK I ZAŁĄCZNIKI

Pliki do pobrania
>> program_usuwania_azbestu_m.lubaczow.pdf
 
>> wniosek_dotacja_azbest_os._fizyczne.pdf
 
>> wniosek_dotacja_azbest_os._prawne.pdf

źródło: www.lubaczow.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę