Członkinie Teatru Małych Form z nagrodami

Członkinie Teatru Małych Form z nagrodami

Małgorzata Stopyra i Magdalena Zarembska – członkinie Teatru Małych Form z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie zostały laureatkami konkursów recytatorskich ,,Lutnia Safony 2017” w Jarosławiu i XVII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

 

16 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Recytatorskiego ,,Lutnia Safony 2017". Jego celem jest przybliżenie dorobku literackiego kobiet w dziedzinie poezji na przestrzeni dziejów od starożytności do współczesności. W tym roku do rywalizacji, która odbyła się 9 marca, stanęło 34 recytatorów, w tym: 14 osób ze szkół gimnazjalnych oraz 20 osób ze szkół ponadgimnazjalnych. Komisja w składzie: Elżbieta Tkacz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, Małgorzata Herda - kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu, Janina Suchożak - główny specjalista ds. upowszechniania form artystycznych MOK dokonała oceny poetyckich prezentacji i przyznała nagrody oraz wyróżnienia.

 

Nagrodę Główną Konkursu - Statuetkę „Lutnia Safony 2017” otrzymała Małgorzata Stopyra, która swój talent szlifuje w MDK w Lubaczowie, pod czujnym okiem instruktor Grażyny Bielec. W konkursie wzięła udział także Magdalena Zarembska – również podopieczna Grażyny Bielec. Uczennica w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła III miejsce.

 

Dziewczyny wzięły udział także w XVII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Józefa Czechowicza w Lublinie. Uroczyste podsumowanie rywalizacji odbyło się 15 marca w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Lubelskiego na Zamku. Podczas Koncertu wystąpiło 9 wykonawców, którzy zostali nagrodzeni i wyróżnieni w eliminacjach ogólnopolskich 14 marca w MDK "Pod Akacją" w Lublinie.

 

W ławach jurorskich zasiedli: Joanna Szczepkowska (przewodnicząca) - aktorka, pisarka, felietonistka i pedagog, Barbara Michałowska-Rozhin - aktorka, logopeda, mistrz kultury żywego słowa, Mateusz Nowak - aktor-monodramista, recytator, instruktor kultury żywego słowa, Tadeusz Krukowski - muzyk, kompozytor z MDK "Pod Akacją". Komisja po wysłuchaniu recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej postanowiła przyznać Nagrodę Papierowej Korony za interpretację wiersza Józefa Czechowicza "Pieśń o niedobrej burzy" Małgorzacie Stopyrze. Natomiast Magdalena Zarembska otrzymała wyróżnienie. Uczennice do konkursu przygotowywał Michał Kurek.

źródło: www.lubaczow.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę