Miejskie Przedszkole nr 2 zwycięzcą konkursu Tesco

Miejskie Przedszkole nr 2 zwycięzcą konkursu Tesco

Dzięki wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom 145 inicjatyw społecznych w środowiskach lokalnych otrzymało grant na realizację projektu społecznego. W gronie zwycięzców z całej Polski znalazło się lubaczowskie Miejskie Przedszkole nr 2. W środę (10.05) czek na 5 000 zł odebrali Krzysztof Szpyt Burmistrz, Teresa Nadstawna - Dyrektor Przedszkola oraz Marek Jarapud i Piotr Żmurko - przedstawiciele Rady Rodziców.

 

W 2013 roku Rada Rodziców przy Miejskim Przedszkolu nr 2, przy współpracy dyrekcji, stworzyła profesjonalny, posiadający certyfikaty bezpieczeństwa plac zabaw. Ze względu na ograniczone środki finansowe nie zakupiono ochronnych mat gumowych, co spowodowało powstawanie nierówności w podłożu. Mogło to skutkować kontuzją dzieci, które spędzają czas w tym miejscu. Z tych względów placówka postanowiła przystąpić do konkursu „Decydujesz pomagamy” i stanąć do walki o głosy klientów Tesco na modernizację placu zabaw.

 

Klienci robiący zakupy w sklepach Tesco przy ul. płk. Dąbka 2a, ul. Baziaka 3 w Lubaczowie i ul. Traugutta 13 w Jarosławiu doskonale wiedzieli, że plac zabaw jest niezwykle ważną częścią przedszkola – pomaga dbać o aktywność fizyczną najmłodszych. Na projekt lubaczowskiej placówki w sumie oddali 14070 głosów. Taka liczba pozwoliła jej znaleźć się w gronie instytucji, które otrzymały dofinansowanie w kwocie 5 000 zł na realizację swoich grantów.

 

Wybór zwycięskich projektów odbywał się dwustopniowo: w pierwszej kolejności Komisja Grantowa dokonała wyboru najciekawszych projektów, które następnie zostały poddane głosowaniu, przeprowadzonym lokalnie wśród klientów w wybranych sklepach Tesco. Osoby robiące zakupy  otrzymywały żeton. W każdym sklepie znajdowały się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty (w naszym regionie rywalizowały ze sobą granty Jednostki Strzeleckiej 2033 im. gen. bryg Józefa Kustronia „Jestem - Potrafię - Ratuję!”, Stowarzyszenia "Pomóżmy Razem" ze Starego Dzikowa „Dzieci Śladami TESCO - kształtujemy swoje umiejętności” i Rady Rodziców przy Miejskim Przedszkolu nr 2 w Lubaczowie „Modernizacja placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 2 w Lubaczowie”). Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, zdecydowali o tym, kto otrzyma grant w danym regionie.

 

Program „Decydujesz, pomagamy” jest wspólną inicjatywą Tesco oraz Fundacji Tesco Dzieciom, która jest fundatorem puli grantów w wysokości 750 000 zł. Celem tego działania jest wsparcie i promocja zaangażowania społecznego w rozwój lokalnych społeczności.

źródło: www.lubaczow.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę