Z wizytą w partnerskiej gminie na Słowacji

Z wizytą w partnerskiej gminie na Słowacji

W dniach 23 – 25 czerwca 2017 w Vinne na Słowacji gościł Zespół Pieśni i Tańca Kresy. Wraz z zespołem do partnerskiej gminy udały się władze samorządowe gminy Lubaczów na czele z Wójtem Wiesławem Kaplem, Zastępcą Wójta Krzysztofem Koziołem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Cozacem.

Po rozpoczęciu imprezy przez miejscowego starostę Mariana Makela udano się w godzinną wędrówkę na zamek Vinne, gdzie odbywały się przedstawienia przygotowane przez miejscową młodzież. Głównym punktem uroczystości było uczestnictwo w wydarzeniu pt. „Świętojańskie ognie nad Sirawą”. W malowniczej scenerii nad Jeziorem Vinianskim, przy zapadającym zmroku zespół nasz zaprezentował bogaty i ciekawy program artystyczny nawiązujący do nocy świętojańskiej. Licznie zgromadzona widownia owacyjnie przyjęła występ naszej ponad 20 osobowej grupy artystów.
Uzupełnieniem występu Kresów było przygotowanie przez Gminny Ośrodek Kultury stoiska kulinarnego z naszymi potrawami i zakąskami. Gorący kapuśniak z kociołka, swojskie wyroby wędliniarskie, sery domowe, ciasta i wypieki były smakowicie degustowane przez uczestników nocy świętojańskiej. Już tradycją stało się, wspólne uczestnictwo na zakończenie pobytu w niedzielnej mszy świętej po, której zespół Kresy wystąpił z krótkim repertuarem religijnym. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że za rok przypadnie 15 lecie wzajemnej współpracy między naszymi gminami co zostanie zwieńczone i zawarte we wspólnej publikacji – albumie.
GOK
źródło: www.lubaczow.com.pl

Artykuły powiązane

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę