Przedsiębiorczy nauczyciele znowu na podium

W piątek 23 października w sali konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się dziesiąta jubileuszowa gala wręczenia nagród najlepszym nauczycielem przedsiębiorczości w kraju. Organizatorem gali jak również patronem  Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls jest Narodowy Bank Polski  będącym najbardziej  znaczącym mecenasem edukacji ekonomicznej w Polsce.  Już po raz dziesiąty nauczyciele z całego kraju mogli spotkać się na uroczystości podsumowującej całoroczną pracę. Laureaci nagrodzeni zostali za uczestnictwo i wysokie wyniki w  konkursach organizowanych  lub współorganizowanych przez klub Impuls.

Czytaj dalej...

Po partyzancie nucili pieśń

Pod hasłem „...niech i twą piosenkę wicher poniesie, po partyzancie zanuć pieśń...” w Dębowym Dworze w Rudzie Różanieckiej odbyła się III Biesiada Piosenki Partyzanckiej.

Organizatorami tego oryginalnego konkursu były: Regionalne Towarzystwo Rozwoju Kultury i Sportu oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. – Biesiada ma popularyzować tradycje śpiewania pieśni partyzanckich wśród dorosłych, dzieci i młodzieży, ze wszystkimi aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi – usłyszeliśmy od organizatorów.

Czytaj dalej...

Pożar budynku mieszkalnego w Płazowie

W sobotnią noc, około pięćdziesiąt minut po północy, otrzymano zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Płazowie. Natychmiast zadysponowano na miejsce najbliższe jednostki OSP i ciężki samochód gaśniczy z JRG Lubaczów. W chwili przybycia zastępów ratowniczych z okna jednego z pomieszczeń budynku wydobywał się dym. Po dokonaniu rozpoznania dowódca akcji zadecydował o wejściu do środka ratowników w aparatach powietrznych w celu lokalizacji i ugaszenia pożaru, a także przeszukaniu budynku na wypadek obecności osób poszkodowanych. Na szczęście mieszkańcy wyszli na zewnątrz o własnych siłach ulegając tylko lekkiemu zatruciu dymem. Po podaniu prądu wody na palące się wyposażenie domu i ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych części stropu i podłogi, gdyż istniało niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się pożaru przez te drewniane elementy konstrukcyjne budynku. Część mienia udało się uratować, niestety większość elementów wyposażenia uległa zniszczeniu. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

W działaniach brały udział trzy zastępy straży pożarnej z Narola, Lubaczowa i Cieszanowa.

Michał Lautenszleger
źródło: www.psplubaczow.pl

Czytaj dalej...

Zabytki Roztocza na ASP w Warszawie

 „Opuszczone i ratowane greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo-wschodniej Polski” – to temat konferencji naukowej, która w połowie października br. odbyła się w pałacyku Raczyńskich – auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wśród prelegentów byli m.in. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu Marlena Wiciejowska i dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie Stanisław Piotr Makara.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS