Artykuły filtrowane wg daty: wtorek, 05 sierpień 2014

Dworzec zamknięty, budowa nie rusza

Od 1 kwietnia pasażerowie PKS w Lubaczowie muszą korzystać z niezadaszonych zatoczek autobusowych. Dotychczasowy budynek dworca zostanie zburzony, a w nowym, oprócz poczekalni, powstanie również supermarket. Na razie jednak prace stoją w miejscu.

Dotychczasowy właściciel obiektu, czyli PKS Jarosław, sprzedał go poznańskiej spółce Krokus. Według zapowiedzi powstanie tu supermarket sieci Intermarche o powierzchni handlowej 1200 m kw. Przy sklepie znajdować się będzie również parking na około 80 aut. Oprócz tego do budynku wróci poczekalnia z kasami biletowymi, pomieszczeniem dla kierowców i stanowiskami odjazdowymi. Na razie jednak na terenie dworca nic się nie dzieje. Jeszcze w kwietniu zostały zdemontowane płyty chodnikowe. Od tego czasu – cisza. Do biura prasowego firmy Krokus nie udało nam się dodzwonić.

– Inwestor ma od 1 kwietnia tego roku dwa lata na wybudowanie całej infrastruktury. W umowie zabezpieczyliśmy się przed opóźnieniami i za każdy dzień przekroczenia terminu będą naliczane wysokie kary – informuje prezes PKS Jarosław Stanisław Jankisz. 

(...)

Pełną treść artykułu znajdziesz w bieżącym wydaniu ŻP.

(Paweł Bugira)
źródło: www.zycie.pl

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS