Artykuły filtrowane wg daty: środa, 19 luty 2014

Komunikat - sytuacja na podkarpackich przejściach granicznych.

Informujemy, że w dalszym ciągu (od wczesnych godzin porannych) po stronie ukraińskiej trwa blokada drogi dojazdowej do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec na Podkarpaciu. Tutaj słuzby graniczne odprawiają pojazdy, które zostają przepuszczone przez blokadę po stronie ukraińskiej.

Natomiast, w godzinach popołudniowych (19 lutego), po stronie ukraińskiej utworzono nową blokadę na drodze dojazdowej do przejścia granicznego Krościenko-Smolnica. Blokada utworzona jest 2 km od granicy państwa i jak na razie nie przekłada się to na utrudnienia w odprawach granicznych.  Przejście Krościenko-Smolnica działa i odprawia podróżnych.

Po przekroczeniu granicy w Krościenku, podróżni najprawdopodobniej mają możliwość ominięcia blokady drogi.

Podróżujący przez województwo podkarpackie powinni kierować się na przejście graniczne w Medyce  i Budomierzu (tylko samochody osobowe)

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

źródło: www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Czytaj dalej...

Czipowanie psów

Czipowanie to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca w przypadku zaginięcia zwierzęcia szybkie ustalenie jego właściciela. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. Umożliwia to praktycznie natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga. Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Elektroniczne oznakowanie jest również niezbędnym wymogiem, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej.

W Lubaczowie rusza akcja czipowania psów

Od 1 marca 2014 r. do wyczerpania kwoty przeznaczonej na czipowanie, właściciele, których psy zamieszkują na terenie miasta Lubaczowa mogą skorzystać z możliwości zaczipowania psa, w Gabinecie Weterynaryjnym Krzysztofa Kornagi przy ul. Krasickiego 8, 37 – 600 Lubaczów. Akcję prowadzi Urząd Miejski w Lubaczowie Referat Rolnictwa Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, wspólnie z w/w gabinetem. Koszt zabiegu częściowo pokrywa Urząd Miejski w Lubaczowie.

W dniu 29 stycznia 2014 r. Rada Miejska w Lubaczowie na wniosek Burmistrz Miasta Lubaczowa podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów w 2014 r.. Jednym z punktów programu jest przeprowadzenie akcji zachęcającej właścicieli psów z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów do oznakowania psów elektronicznym systemem identyfikacji. Właściciel psa za jego oznakowanie zapłaci 25 zł. Pozostałe koszty oznakowania elektronicznym systemem identyfikacji pokryje Gmina. Właściciele psów zostają zwolnieni z opłat od posiadania psów za rok kalendarzowy, w którym poddali psa oznakowaniu elektronicznym systemem identyfikacji lub adoptowali bezdomnego psa za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.

Warunkiem oznakowania psa jest:

- wypełnienie w 2 egzemplarzach przez właściciela/organizację pozarządową/inny podmiot wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania psa,
- okazanie dowodu tożsamości,
- okazanie książeczki szczepień psa, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia,
-okazanie aktualnego świadectwa szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

Po zaczipowaniu właściciel otrzymuje potwierdzony przez lekarza wniosek o wykonanie elektronicznego oznakowania psa, a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela zostaną wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu przez lekarza weterynarii dokonującego zaczipowania psa. Ponadto każdy kto zaczipuje swojego psa otrzyma dodatkowo silikonową opaskę na obrożę nieodpłatnie.

DODATKOWE INFORMACJE:

Zwierzęta już zaczipowane a nie wpisane do bazy SAFE-ANIMAL


Właściciele, którzy zaczipowali zwierzęta na swój koszt, mogą bezpośrednio zwrócić się do pracowników Bazy SAFE-ANIMAL z prośbą o umieszczenie ich danych w bazie (odpłatnie), bądź bezpłatnie za pośrednictwem Referatu Rolnictwa Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Lubaczowie ul. Rynek 26, 37-600 Lubaczów, pok. 3 poprzez wypełnienie wniosku.

Kto posiada czytniki?

W czytniki, które umożliwiają szybkie odczytanie numeru wyposażone będą: Patrole Straży Miejskiej w Lubaczowie, które w swojej pracy bezpośrednio stykają się z problemami zaginionych zwierząt oraz większość lecznic weterynaryjnych.

Lesław Strycharz
źródło: www.lubaczow.pl
Czytaj dalej...

Traper Lubaczów zwycięzcą I edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej +35

W minioną sobotę (15.02) w hali sportowej przy Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie odbyła się I edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej + 35 o Puchar Burmistrza Miasta Lubaczowa. Rozgrywki miały na celu nie tylko sportową rywalizację. Promowały także ogólnopolską akcję „Zaczytani” prowadzoną pod Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Obok Burmistrza Miasta Lubaczowa turniej wspierał Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS