Obecni wójtowie pozostaną na stanowiskach?

Obecni wójtowie pozostaną na stanowiskach?

W dwóch gminach pow. lubaczowskiego dojdzie w najbliższą niedzielę do drugiej tury głosowania na wójta. W Horyńcu-Zdroju zmierzą się rywale sprzed czterech lat: obecny wójt Ryszard Urban i Robert Serkis. W Starym Dzikowie o przewodzenie gminą starają się dwie kobiety: obecna wójt Barbara Małecka i Anna Śliwa.

Cztery lata temu w gminie Horyniec-Zdrój rywalizacja była dość wyrównana. Urban w pierwszej turze otrzymał 46,86 proc. głosów, a Serkis 36,48 proc. W drugim głosowaniu Urban wygrał, uzyskując 138 głosów więcej. W tym roku już w pierwszej turze Serkis uzyskał znaczną przewagę nad rywalami, zdobywając głosy 1138 wyborców. Urzędującego wójta poparło 491 osób. (...)

Będzie rządzić kobieta

W gminie Stary Dzików pewne jest, że po 12 latach rządów kobiet przez następne cztery nadal będzie rządzić kobieta. W 2002 r. wójtem została Aniela Hulak, która w 2010 r. w drugiej turze ustąpiła miejsca Barbarze Małeckiej. W tym roku do dalszej rywalizacji przeszły Barbara Małecka i Anna Śliwa. Obie nie należą do żadnej partii politycznej i startują z własnych komitetów.

(...)

Pełną treść artykułu przeczytasz w papierowym wydaniu Życia Podkarpackiego.

(P.B.)

źródło: www.zycie.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę