Wyrok 7 lat więzienia za napad na bank utrzymany

Wyrok 7 lat więzienia za napad na bank utrzymany

Sprawca napadu na bank w Wielkich Oczach w powiecie lubaczowskim został prawomocnie skazany na 7 lat więzienia. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji. Był to już drugi proces w tej sprawie.

 

Do napadu doszło 14 marca 2014 roku. Do placówki bankowej wszedł 60-letni Lesław S. i grożąc pracownikom pistoletem zażądał wydania pieniędzy. Doszło do szamotaniny. Sprawca postrzelił w rękę mężczyznę, który próbował interweniować. Po włączeniu się alarmu oskarżony zdołał uciec. Zatrzymano go po pościgu.

W pierwszym procesie Lesław S., były leśniczy i przedsiębiorca, został skazany na 12 lat wiezienia, nie tylko za napad, ale też za usiłowanie zabójstwa. Sąd odwoławczy uwzględnił apelację oskarżonego i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. W powtórzonym procesie upadł zarzut usiłowania zabójstwa, a Lesław S. został skazany na 7 lat więzienia. Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok w mocy i jest on już prawomocny.

źródło: www.radio.rzeszow.pl

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Powrót na górę