Artykuły filtrowane wg daty: maj 2017

Pierwszaki z wizytą w komendzie

Wczoraj lubaczowska komenda gościła uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie. Pierwszoklasiści poznali specyfikę pracy policjantów, mieli okazję z bliska zobaczyć sprzęt policyjny, a także usiąść w policyjnym radiowozie. Jak zwykle najwięcej emocji wzbudził policyjny pies Rudolf.

Czytaj dalej...

Urszula Kopeć-Zaborniak Bibliotekarzem Roku w Polsce

Ogromne wyróżnienie spotkało Urszulę Kopeć-Zaborniak dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie. Decyzją internautów i fachowców z branży została wybrana Bibliotekarzem Roku 2016 w Polsce. W siódmej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w finałowej rozgrywce wzięło udział 15 osób.

Czytaj dalej...

Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo" z przedszkolakami

W jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze? Jak bezpiecznie spędzać czas wolny? Na te i wiele innych tematów rozmawiali policjanci z lubaczowskimi przedszkolakami. Spotkania, których organizatorami byli Burmistrz Miasta Lubaczowa i Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie były przeprowadzone pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak” w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Czytaj dalej...

Europejska Noc Muzeów w Lubaczowie

Jak co roku Muzeum Kresów w Lubaczowie organizuje Europejską Noc Muzeów. W niedzielę 21 maja 2017 r. tematem przewodnim cyklu imprez jest kultura i sztuka kraju kwitnącej wiśni: "Spotkanie z Japonią". Przygotowano dwie wystawy: "Kwiaty i ptaki czterech pór roku w sztuce Japonii i Zachodu" - otwarcie o godz. 11.00 w galerii Oficyna, oraz "Dotknąć Japonii" - otwarcie o godz. 11.30 w gmachu głównym Muzeum.

Czytaj dalej...

Zdarzenie drogowe w Lisich Jamach

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Lisie Jamy w powiecie lubaczowskim. Kierujący volkswagenem golfem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z mercedesem. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Czytaj dalej...

Próba bicia rekordu Guinnessa w Rzeszowie

 

20 maja 2017r. w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowa impreza. Salon GOC Harley-Davidson Rzeszów, największy salon marki Harley-Davidson w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, organizuje bicie rekordu Guinnessa w jeździe na motocyklu z jednoczesnym tzw. paleniem gumy.

Czytaj dalej...

Miejskie Przedszkole nr 2 zwycięzcą konkursu Tesco

Dzięki wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom 145 inicjatyw społecznych w środowiskach lokalnych otrzymało grant na realizację projektu społecznego. W gronie zwycięzców z całej Polski znalazło się lubaczowskie Miejskie Przedszkole nr 2. W środę (10.05) czek na 5 000 zł odebrali Krzysztof Szpyt Burmistrz, Teresa Nadstawna - Dyrektor Przedszkola oraz Marek Jarapud i Piotr Żmurko - przedstawiciele Rady Rodziców.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS