Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2017

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Lubaczowie na ul. Rynek. Jak ustalono kierujący rowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z peugeotem. Rowerzysta miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Czytaj dalej...

Groźbami i przemocą chciał odzyskać dług

Dług stał się powodem napadu trzech mężczyzn na 50-latka. Jeden z napastników pożyczył zaatakowanemu pieniądze, a ten mu ich nie oddał. Dlatego grożąc i używając siły wraz z kolegami chciał wymusić zwrot długu. Policjanci ustalili i zatrzymali trzech sprawców, którym przedstawili zarzuty.

Czytaj dalej...

Członkinie Teatru Małych Form z nagrodami

Małgorzata Stopyra i Magdalena Zarembska – członkinie Teatru Małych Form z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie zostały laureatkami konkursów recytatorskich ,,Lutnia Safony 2017” w Jarosławiu i XVII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

Czytaj dalej...

Kierująca nissanem zginęła w wypadku

Policjanci i służby ratownicze pracują na miejscu wypadku, do którego doszło dziś, przed godz. 7, na drodze wojewódzkiej relacji Lubaczów-Cieszanów, w powiecie lubaczowskim. Kierująca nissanem zderzyła się z samochodem dostawczym, kobieta zginęła na miejscu.

Czytaj dalej...

Ksiądz Kardynał Marian Jaworski odznaczony przez Prezydenta RP orderem Orła Białego.

Prezydent Andrzej Duda wręczył w poniedziałek Order Orła Białego arcybiskupowi seniorowi archidiecezji lwowskiej kardynałowi Marianowi Jaworskiemu. - Ksiądz kardynał jest częścią wielkiej opowieści o Rzeczypospolitej – mówił Prezydent RP o odznaczonym. Uroczystość odbyła się w krakowskim mieszkaniu hierarchy. Uczestniczyli w niej m.in Małgorzata Sadurska,  Szef Kancelarii Prezydenta, Wojciech Kolarski, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta oraz ks. Andrzej Stopyra – Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego i proboszcz parafii pw. św. Stanisława w Lubaczowie. 

Czytaj dalej...

Tydzień działalności GOC Harley-Davidson Rzeszów - setki gości i pierwszy sprzedany motocykl

 

Otwarty 6 marca salon GOC Harley-Davidson Rzeszów, największy salon marki Harley-Davidson w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, w pierwszym tygodniu swojej działalności spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów i odwiedzających go gości. Według szacunków kierownictwa salonu w pierwszych dniach działalności znajdujący się przy ul. Ludwika Chmury obiekt odwiedziło ponad 500 osób. Na rzeszowskie ulice wyjechał już też pierwszy motocykl zakupiony w Harley-Davidson Rzeszów.

Czytaj dalej...

Ogólnopolskie Seminarium Aikido/AikiJuJutsu Kobuai w Lubaczowie

W dniach 04-05.03.017r. na sali Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Aikido/ AikiJuJutsu Kobukai z Mistrzem Jan Janssens z Belgii, posiadaczem stopnia mistrzowskiego 8 dan. Mistrz przyjechał do Lubaczowa wraz z asystentami: Rob van Hees i Tom Belmans na zaproszenie instruktorów Lubaczowskiej Akademii Sztuk Walki: Czesława i Doroty Stankiewicz.

Czytaj dalej...

Dwa zdarzenia w jednym miejscu

Policjanci pracowali na miejscu zdarzeń drogowych do jakich doszło na drodze wojewódzkiej nr 867. Kierująca toyotą straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo. Trzy osoby jadące tym samochodem trafiły do szpitala. W drugim zdarzeniu, kierująca fiatem widząc w rowie samochód, zaczęła gwałtownie hamować co spowodowało, że wjechała do rowu. W tym zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS